NICE, Côte d´Azur letecky


Je nám líto, ale zájezd již není možné objednat.
Pokud máte zájem napište nám a my Vám zašleme informace o následující sezóně.
Poleťte s námi do opěvovaného turistického ráje, jehož kouzlo objevili v 18. st. Angličané, nasajte atmosféru Nice, největšího letoviska Azurového pobřeží s jeho bohatou historií sahající až do antiky,vdechněte vůni provensálských trhů, ochutnejte místní kuchyni, lahodné víno, vydejte se s námi na vlety do okolí, vykoupejte se v moři...

ZájezdTermín 
Francouzská riviéra12.6. - 16.6. 2014 
odlet z Vídně, 5 dnů/4 noci
(dle zájmu odlet i z Prahy 4 dny/3 noci, 13.6. - 16.6. informace v CK)


1. den – Ráno transfer z Brna na letiště do Vídně nebo sraz s průvodcem na letišti. Odlet do Nice 12:40 leteckou společností Austrian Airlines. Po příletu na letiště Nice Côte d´Azur v 14:25 transfer do hotelu v Nice, ubytování. Pěší prohlídka historického centra města s průvodcem: Staré město, založené Řeky v 5.st. př. n. l. a později obsazené Římany, barokní katedrála sv. Reparaty ze 17. st., Cours Saleya - živé a pestré tržiště, které je srdcem města s tradičními květinovými a zeleninovými trhy, bary, restauracemi, výstup na Colline du Château, hradní návrší se zbylými ruinami hradu a opevnění z 11.st., odkud je nejkrásnější pohled na město a na malebnou Baie des Anges, Andělskou zátoku. Procházka podél pláže po světoznámé Promenade des Anglais až k luxusnímu hotelu Negresco postaveného ve stylu art déco v období Belle époque počátkem 20.st., který patří mezi nejlepší světové hotely. Fakultativní večeře, nocleh.

2. den – Dopoledne výlet autokarem do podhůří Přímořských Alp do Saint-Paul-de-Vence, prohlídka středověkého opevněného městečka založeném v 10.st. hrabaty z Provence na skalnatém ostrohu s nádhernými výhledy do kraje. V křivolakých uličkách s kamennými domy ze 16.-17.st. s kašnami, butiky, uměleckými galeriemi dýchne na vás provensálská atmosféra, kvůli které sem jezdili umělci, mezi nimi Chagall, Léger, Matisse, Picasso a mnoho dalších. Dle zájmu prohlídka Růžencové kaple ve Vence s díly H. Matisse. Zastávka v Cagnes-sur-Mer, návštěva muzea Augusta Renoira s ateliérem v domě, kde prožil posledních 12 let svého života. Návrat do Nice, zastávka na pahorku Cimiez, místě původní galořímské osady (exteriéry vykopávek), návštěva muzea M. Chagalla. Volno ke koupání v moři. Fakultativní večeře, nocleh.

3. den – Volno nebo společný fakultativní výlet vlakem podél pobřeží do Antibes a Cannes. Procházka středověkým centrem Antibes kolem přístavu jachet, hradeb, pevnosti St-André s výhledem na Vaubanovu pevnost ze 17. st. Fort Carré, v zámku Grimaldi možnost prohlídky Picassova muzea. Návštěva proslulého provensálského trhu v městské tržnici z 19. století, s ochutnávkou regionálních specialit. Degustace pravého francouzského absintu v originálním a jedinečném sklepním baru v Evropě s muzejní expozicí o tomto bohémském nápoji, který byl múzou umělců. Přejezd vlakem do festivalového města Cannes, procházka po slavné promenádě Croisette lemované palmami a luxusními hotely přes park s otisky rukou slavných hvězd, kolem Festivalového paláce, přístavu jachet k výstupu na vrch Le Suquet, kde je historické jádro města s kostelem a pozůstatky hradu a odkud je pěkný výhled na město a moře. Volno ke koupání na písčité pláži v Cannes, k posezení v kavárně či hospůdce, k nákupům, pro zájemce fakultativní plavba lodí na ostrov sv. Marguerity s pevností a věze-ním tajemného vězně "Železné masky". Navečer návrat vlakem do Nice, volno, fakultativní večeře, nocleh.

4. den – Dopoledne výlet vlakem do Monackého knížectví, pěší procházka Monakem (Knížecí palác, katedrála s hrobkami monackých knížat, výhledy na moře z nádherné botanické zahrady, návštěva Oceánografického muzea zal. r. 1910 knížetem Albertem), prohlídka Monte-Carla kolem přístavu jachet, částečně po okruhu závodů Formule 1 k světoznámému kasinu z r. 1878. Odpoledne návrat do Nice, volno, koupání, fakultativní večeře.

5. den – Dopoledne volno k procházkám po městě, po promenádě, k nákupům, ke koupání. Pro zájemce prohlídka Blešího trhu v Cours Saleya a možnost poobědvat v okolí trhu. Návrat do hotelu, transfer autokarem na letiště Nice Côte d’Azur a odlet 15:05 do Vídně. Po příletu 16:45 transfer (autokarem nebo Student Agency) do Brna k hotelu Grand. Návrat do Brna kolem 20:00.
Změna jednotlivých bodů programu vyhrazena dle kalendářních dnů, momentální situace a počasí!

Cena 16 890 Kč
zahrnuje:
Cestovní pojištění (lze sjednat v CK), společné večeře, vlak, místní jízdné, výlet lodí, vstupné, degustace (informace v CK a v cestovních pokynech).

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění, večeře, vstupné (info v pokynech).

Fakultativní služby:
Komplexní pojištění 135,- Kč

Předběžná a nezávazná poptávka tohoto zájezdu e-mailem »


CK ALINEA
PhDr. Anna Bruzlová
Kobližná 19
602 00 Brno
(OD VICHR,
3. patro – výtah)

Tel./fax:
542 134 238 Mobil:
602 704 059
e-mail:
info@ckalinea.cz

www.ckalinea.cz

Otevřeno:
Pondělí až pátek:
10.00 – 16.00 hod
(v jinou dobu po domluvě)


Jsme členy:
Copyright (c) Cestovní kancelář ALINEA Voyages, 2004-2014. Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou optimalizovány pro bezproblémový tisk.
Kontakt: info@ckalinea.cz