Francie - po stopách dvou světových válek I

ALSASKO-LOTRINSKO, CHAMPAGNE, NORMANDIE


Je nám líto, ale zájezd již není možné objednat.
Pokud máte zájem napište nám a my Vám zašleme informace o následující sezóně.

Speciální tématický zájezd pro milovníky vojenské historie s odborným průvodcem

Vydáme se Francií po stopách dvou světových válek od Maginotovy linie v Alsasku přes Verdunské bojiště 1. světové války v Lotrinsku, vojenská muzea v Ardenách a Champagni k Atlantickému valu a plážím vylodění v Normandii. V Paříži navštívíme největší vojenské muzeum na světě - Invalidovnu.

Jen zpáteční noční přejezd.

ZájezdTermín 
Francie - ALSASKO-LOTRINSKO, CHAMPAGNE-NORMANDIE18.4. - 25.4. 2015 


1. den – Odjezd z Brna v 5:15 přes Prahu 8:00, Plzeň, Rozvadov (nástup i na motorestech po trase), Německo do Štrasburku. Prohlídka historického centra s gotickou katedrálou Notre-Dame, malebné starobylé čtvrti Petite France a moderní architektury sídel Rady Evropy, Evropského parlamentu. Nocleh.

2. den – Den věnovaný návštěvě Maginotovy linie: kazematy Esch (opevnění z 1939-45, expozice pancéřových prvků v Maginotově linii), prohlídka muzea Abri Hatten (železobetonový úkryt pro 200 mužů s kompletním vybavením + plocha 3,8 ha se 40 vozidly a další expozicí), odpoledne prohlídka nejvýchodnější dělostřelecké tvrze Maginotovy linie Schoenenbourg (navštívíme kuchyň, strojovnu, filtrovnu, kasárna, chodbu 1200 m, velitelské stanoviště a blok s výsuvnou věží). Přejezd na nocleh směr Verdun.

3. den – Prohlídka nejznámějšího bojiště 1. světové války u Verdunu Mémorial de Verdun 1914–1918 (bohatá sbírka vozidel, těžkých zbraní, uniforem franc., něm. a amer. vojáků, filmové dokumenty), kostnice Douaumont se hřbitovem, legendární bajonetový zákop, největší tvrz na verdunském bojišti Douaumont s otočnou dělostřeleckou věží. Přejezd k Villy-la-Ferté – nejzápadnější tvrzi Maginotovy linie, která byla dobyta Němci za cenu smrti všech 107 členů osádky. Nocleh u Remeše.

4. den – Ráno zastávka v Remeši na prohlídku korunovační katedrály Notre-Dame. Prohlídka pevnosti z r. 1880 Fort de la Pompelle nedaleko Remeše. Přejezd kolem Rouenu do Normandie, ubytování u Caen, hlavním městě Normandského vévodství za Viléma Dobyvatele. Fakultativní večeře. Nocleh.

5. den – Prohlídka strategických míst invaze 6. 6. 1944: Memoriál Pegasus Bridge v Ranville, věnovaný 6. britské vzdušné divizi, Muzeum Atlantického valu v ústí řeky Orne v Ouistreham (restaurovaná unikátní betonová věž 17 m vysoká s dohledem 40 km k ústí Seiny), průjezd podél pláží vylodění: Sword, Juno a Gold Beach do Arromanches – Muzeum vylodění s maketami stavby a užití umělých přístavů Mulberrys. Pobřežní dělostřelecká baterie v Longues-sur-Mer, se zachovanými kanóny, je součástí Atlantického valu. Návrat do Caen, fakultativní večeře, nocleh.

6. den – Vyloďovací pláž Omaha Beach a americký vojenský hřbitov s 9387 hroby v Colleville, Muzeum Memorial Omaha Beach v Saint-Laurent-sur-Mer (kanón Long Tom ráže 155 mm, jediný v Normandii). Německá pobřežní baterie Pointe du Hoc, která ohrožovala vyloďovací pláže, byla silně bombardována (6. 6. 1944 se pod více než 30metrovými srázy vylodilo 225 Rangers a po usilovném boji porazilo německou osádku). Navštívíme Muzeum Airborne v Sainte-Mere-Eglise (kluzák Waco, letoun Douglas C-47 Dakota aj., figurína výsadkáře Johna Steela na věži kostela). Poslední zastávka na největším německém hřbitově v Normandii v La Cambe (21 222 padlých). Návrat do Caen, fakultativní večeře, nocleh.

7. den – Brzo ráno odjezd do Paříže. Bezpečnostní pauza autokaru 9 hod. Individuální prohlídka Invalidovny, největšího vojenského muzea na světě s hrobkou Napoleona. Volný program, dle zájmu "lady program" a společná procházka po vybrané pařížské čtvrti. Po fakultativní večeři fakultativní plavba lodí po Seině. Po 22 hod. odjezd zpět do ČR. Noční přejezd Francií a Německem.

8. den – Návrat přes Prahu do Brna v pozdních odpoledních hodinách.
Změna jednotlivých bodů programu vyhrazena dle kalendářních dnů, momentální situace a počasí!

Cena 9 990 Kč zahrnuje:
Dopravu luxusním autokarem, 6 noclehů se snídaní ve 2lůžkových pokojích v hotelu typu Premiere Classe a Formule1, průvodce CK a odborného průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění, 4 fakultativní večeře (cca 47 €), loď, vstupné cca 80 €.

Minimální počet účastníků: 35

Fakultativní služby:
Komplexní pojištění 216 Kč
Plavba lodí po Seině (do 12 let 180 Kč) 310 Kč
Sleva os/pobyt ve 3lůžkovém pokoji 580 Kč
Příplatek za 1lůžkový pokoj 2980 Kč

Předběžná a nezávazná poptávka tohoto zájezdu e-mailem »


CK ALINEA
PhDr. Anna Bruzlová
Kobližná 19
602 00 Brno
(OD VICHR,
3. patro – výtah)

Tel./fax:
542 134 238 Mobil:
602 704 059
e-mail:
info@ckalinea.cz

www.ckalinea.cz

Otevřeno:
Pondělí až pátek:
10.00 – 16.00 hod
(v jinou dobu po domluvě)


Jsme členy:
Copyright (c) Cestovní kancelář ALINEA Voyages, 2004-2014. Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou optimalizovány pro bezproblémový tisk.
Kontakt: info@ckalinea.cz