Provence


Je nám líto, ale zájezd v roce 2015 neorganizujeme.
Pokud máte zájem napište nám a my Vám zašleme informace o následující sezóně.
Dovolená provoněná levandulí a tymiánem s pobytem v mobilhomech na břehu řeky u římského akvaduktu Pont du Gard s výjezdem k moři a s hvězdicovitými výlety malebnou krajinou po prosluněné Provence za antickými památkami, po stopách malířů, za plameňáky, bílými koňmi a býky do přírodního parku Camargue.

ZájezdTermín 
Provence28.6. - 6.7. 2014 
Jen zpáteční noční přejezd.


1. den – Odjezd z Brna ve 4:30 přes Prahu, Rozvadov, Německo do Francie po trase Mulhouse, Besançon, Lyon, nocleh po trase.

2. den – Zastávka v Orange u římských památek z 1.st., Vítězného oblouku a velkolepého divadla (UNESCO). Odpoledne příjezd do komfortně vybaveného kempu u řeky Gard, ubytování, odpočinek s možností koupání v řece či v bazé-nu. Prohlídka nejlépe dochovaného římského akvaduktu. ve Francii z 1. st. př. n. l. Pont du Gard (UNESCO), procházka po mostní části nad řekou Gard. Volno, nocleh.

3. - 7. den – Během pobytu společný program s výlety: Nîmes (římské památky: aréna, Maison Carrée – chrám z doby císaře Augusta), městečka Beaucaire a Tarascon se středověkými strážními hrady na řece Rhôně, zastávka u Daudetova mlýna u vesničky Fontvieille. Výjezd do pohoří Les Alpilles k malebnému středověkému městečku Baux-de-Provence na skalním ostrohu s nádhernými výhledy do kraje (prohlídka zbytků skalního města z 11. st. a se slavnou minulostí trubadúrských slavností, degustace vína v pozoruhodném vinném sklepě). Zastávka v St-Rémy-de-Provence – místě spjatém s Římany (exteriéry vykopávek římského města Glanum z 3.- 2. st. př. n. l.) a Vincetem van Goghem (návštěva jeho světničky v bývalém klášteře St-Paul-de-Mausolé, kde se léčil v psychiatrické léčebně). Arles (UNESCO) – město malířů, básníků, římských památek (prohlídka divadla z 1. st. př. n. l., arény z 1. st., románsko--gotického kostela St-Trophime). Zastávka u rekonstruovaného Goghova mostu, kde namaloval svůj proslulý obraz. Přes laguny a rybníky průjezd přírodní rezervací Camargue s růžovými plameňáky, bílými polo-divokými koňmi, černými býky a vodním ptactvem do rybářské osady Stes-Maries-de-la-Mer, poutního místa cikánů, kde dle pověsti pobývala sv. Sára, patronka Romů (výstup na střechu románského kostela Stes-Maries-de-la-Mer, krásný výhled). Středověké městečko Aigues-Mortes, bývalý přístav s dochovaným opevněním, odkud Ludvík IX. Svatý vyplouval na křižácké výpra-vy. Výlet do kraje Vaucluse a vápencového pohoří Lubéron, malebná středověká městečka na kopci, Roussillon s procházkou po okrové stezce mezi barevnými skalami, Gordes, románský cisterciácký klášter Sénanque, pramen řeky Sorgue Fontaine-de-Vaucluse, jeden z nejmohutnějších pramenů na světě vyvěrající u úpatí skály.

5. den – odpočinkový, výlet k moři s možností nákupů krajových specialit a vína, volno ke koupání, navečer návrat do kempu.

8. den – Ráno úklid a předání mobilhomů, po 10:00 hod. odjezd do Avignonu (povinná bezpečnostní pauza autobusu 9 hodin). Společná prohlídka Avignonu – bývalého sídla papežů v letech 1305-76, obklopeného hradbami (UNESCO). Procházka s průvodcem historickým centrem, prohlídka Papežského paláce ze 14. - 16. st., katedrály Notre-Dame-des-Doms, výstup parkem na Skálu otců s vyhlídkou na známý avignonský most St-Bénézet zničený povodní v 17. st., na kterém si zatančíme a zazpíváme „Sur le pont d’Avignon.“ Volno k procházce po hlavní obchodní ulici Rue de la République a po nábřeží Rhôny, k návštěvě muzeí (Musée Petit Palais, původně kardinálský palác, sbírka soch, it. a fr. obrazů 14.-16. st., nebo Musée Lapidaire v bývalé jezuitské koleji, egyptské, řecké, římské plastiky). Po společné fakultativní večeři odjezd do ČR, noční přejezd Francií a Německem.

9. den – Návrat do ČR přes Prahu, odpoledne příjezd do Brna.
Změna jednotlivých bodů programu vyhrazena dle kalendářních dnů, momentální situace a počasí!

Cena 10 290 Kč
zahrnuje:
Dopravu zahr. autokarem (WC, klimatizace), po trase 1 nocleh bez snídaně (k dispozici varná konvice), 6 noclehů bez stravy v **** kempu u Pont du Gard na břehu řeky v mobilhomech pro 4 osoby: 2 malé oddělené ložnice - jedna s manželským lůžkem, jedna se 2 úzkými lůžky, 1 obývací místnost s rozkládacím gau-čem, vybavená kuchyňka (nádobí, příbory, plynový vařič, lednička), WC, sprcha. V kempu jsou WC, sprchy, obchůdek potravin, pizzerie, bar-restaurace, kavárna s při-pojením na internet, TV,bazén.

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění, degustace vína, povlečení, stravu, úklid (každý si uklízí sám), vstupné od 26 let cca 60€ (info v pokynech).

Minimální počet pro realizaci zájezdu je 35 účastníků.

Fakultativní služby:
Komplexní pojištění 243,- Kč
Příplatek os/pobyt při obsazení mobilhomu jen 2 osobami 2285,- Kč
Příplatek os/pobyt při obsazení mobilhomu jen 3 osobami 780,- Kč
Sleva/os pro 5.- 6.osobu na rozkládacím lůžku v obývací místnosti 500,- Kč

Předběžná a nezávazná poptávka tohoto zájezdu e-mailem »


CK ALINEA
PhDr. Anna Bruzlová
Kobližná 19
602 00 Brno
(OD VICHR,
3. patro – výtah)

Tel./fax:
542 134 238 Mobil:
602 704 059
e-mail:
info@ckalinea.cz

www.ckalinea.cz

Otevřeno:
Pondělí až pátek:
10.00 – 16.00 hod
(v jinou dobu po domluvě)


Jsme členy:
Copyright (c) Cestovní kancelář ALINEA Voyages, 2004-2014. Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou optimalizovány pro bezproblémový tisk.
Kontakt: info@ckalinea.cz